Często zadawane pytania

Produkty

Nowe produkty wprowadzamy stale, w ciągu sezonu wprowadzamy ponad 500 nowych produktów do oferty. Nowości pojawiają się z różną częstotliwością, dlatego jeśli chcą Państwo być informowani o nich – najlepiej śledzić nas na Facebooku oraz zapisać się do naszego Newslettera.

Nasz sklep online specjalizuje się w sprzedaży nowych, oryginalnie zapakowanych produktów. W sklepie stacjonarnym można również upolować okazje w postaci produktu z ekspozycji lub sampli.
Zapraszamy do odwiedzin w Warszawie, na ulicy Rebusowej 3.

Tak, klikając „Wyprzedaż” w menu górnym naszego sklepu, znajdziecie Państwo wszystkie produkty dostępne tylko do czasu wyprzedania zapasów. Są to pełnowartościowe lampy w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.
W naszym sklepie stacjonarnym mogą Państwo obejrzeć te produkty.

Zdecydowaną większość produktów (około 80% oferty) można zobaczyć w naszym sklepie stacjonarnym w Warszawie (Okęcie/Opacz) na ulicy Rebusowej 3. Sklep jest otwarty od poniedziałku do piątku: 10:00 – 16:00  oraz w soboty 9:00 - 14:00.

Jeśli chcą Państwo zobaczyć konkretny model – prosimy o wcześniejszą wiadomość email ([email protected]) lub kontakt telefoniczny (+48 696 038 288 lub +48 22 300 26 56) – przygotujemy lampę na Państwa przyjazd.

Tak, w sklepie stacjonarnym sprzedajemy również sample, lampy w pojedynczych sztukach oraz produkty, które już zostały wyprzedane ale zostały nam pojedyncze sztuki, zazwyczaj bez opakowań.

Przy każdym produkcie znajdą Państwo informację o długości gwarancji, jednak uogólniając: na produkty z klasycznym wymiennym źródłem światła: 2 lata, natomiast na produkty ze zintegrowanym źródłem Led: 5 lat.

Oczywiście, aby uzyskać dodatkowe informacje proszę użyć linku do zapytania o produkt lub skontaktować się z nami mailowo ([email protected]) lub telefonicznie (+48 696 038 288 lub +48 22 300 26 56).

Jest to zależne od produktu. W większości lamp na naszej stronie znajduje się informacja, czy źródło światła jest w komplecie czy nie.

Jeśli na stronie będzie informacja, że źródło jest w komplecie a nie dostaną Państwo tego źródła światła – naprawimy nasz błąd i doślemy źródło światła na nasz koszt.

Jeśli w komplecie nie ma źródła światła – można takie u nas dokupić.

W przypadku gdy nie są Państwo pewni, czy dane źródło światła będzie pasować – prosimy o kontakt, doradzimy odpowiednie.

Tak – wszystkie lampy dostępne w sklepie online posiadają instrukcję obsługi/montażu.

Tak, nie ma żadnego problemu, w naszych produktach mogą Państwo stosować zamienniki LED.

Tak, prowadzimy sprzedaż części zamiennych do naszych lamp. Staramy się, aby nawet kilka lat po zakończeniu sprzedaży danego modelu mieć zapas części do niego.

W tej sprawie prosimy kontaktować się za pośrednictwem formularza kontaktowego lub wysyłając wiadomość bezpośrednio na nas adres [email protected]

Jest to stopień ochrony, szczelności oprawy. Określa się go dwucyfrowym symbolem IP.
Pierwszy liczba określa zabezpieczenie przed ciałami stałymi (zgodnie z PN-EN 60529:2003)
Druga określa zabezpieczenie przed wnikaniem wody  (zgodnie z PN-EN 60529:2003)


Warto uwzględnić stopień IP przy zakupie produktów o przeznaczeniu do montażu w łazience, na zewnątrz lub w innym miejscu gdzie potrzebna jest ochrona przed dostaniem się ciała stałego lub cieczy.


Jeśli mają Państwo wątpliwości jaki stopień IP jest potrzebny dla oprawy którą Państwo chcą kupić – prosimy o kontakt, z pewnością doradzimy które oprawy będą odpowiednie.

Najczęściej stosowane klasyfikacje stopnia ochrony IP w oświetleniu:

  • IP20: Odporny na kurz
  • IP21: Odporny na krople wody spadające pionowo (z kondensacji)
  • IP23: Odporny na spadające strugi wody
  • IP44: Odporny na rozbryzgującą się wodę (nadaje się nad prysznic lub wannę)
  • IP54: Odporny na krople padające pod dowolny kątem ze wszystkich stron (deszcz) i pyłoszczelny
  • IP67: Pyłoszczelny i odporny na zanurzenie pod wodą przez 30 minut (nadaje się do łazienki lub pod prysznic)
  • IP68: Pyłoszczelny i odporny na ciągłe zanurzenie pod wodą

Zakup, zwroty i reklamacje

Prawie wszystkie produkty Italux które prezentujemy online są dostępne na w naszym magazynie a na realizację zamówienia potrzebujemy maksymalnie 2 dni robocze.

Dla innych producentów w naszej ofercie – czas realizacji nie jest do końca od nas zależy i może być różny. Staramy się aby był możliwie krótki.

Wybrane produkty marek Gira oraz Artemide można zakupić wprost z ekspozycji. Jeśli są Państwo zainteresowani produktem ekspozycyjnym prosimy o kontakt: [email protected] - sprawdzimy czy interesujący Państwa produkt jest dostępny. Jeśli nie – zaproponujemy inne rozwiązanie.

Klienci sklepu internetowego ITALUX mają do wyboru następujące formy płatności: PayU; PayPal; Płatność za pobraniem; Płatność z góry; Karta kredytowa/debetowa; Płatności ratalne.
W celu uzyskania dodatkowych informacji – prosimy o kontakt z nami.

Klienci sklepu internetowego ITALUX mają do wyboru następujące formy płatności: PayU; PayPal; Płatność za pobraniem; Płatność z góry; Karta kredytowa/debetowa; Płatności ratalne.
W celu uzyskania dodatkowych informacji – prosimy o kontakt z nami.

Oczywiście. Mają Państwo na to 14 dni od momentu otrzymania przesyłki. W tym terminie mogą Państwo odstąpić od umowy bez podania przyczyny, składając odpowiednie oświadczenie. Zwrotu można dokonać z poziomu swojego konta i historii zamówień lub wypełniając formularz do pobrania STĄD, oraz przesyłając na adres: [email protected]

Koszt dostarczenia towaru do firmy ITALUX spoczywa na kliencie.

Prosimy aby oryginalne opakowanie było zapakowane w dodatkowy karton, jeśli zaś nie ma takiej potrzeby – prosimy owinąć oryginalny karton nieprzezroczystą folią i dopiero na nim umieścić niezbędne nalepki firmy transportowej.

W przypadku, gdy od kwoty zakupy naliczono rabat, a klient dokona zwrotu części towaru, co spowoduje pomniejszenie wartości zamówienia, rabat może ulec proporcjonalnemu obniżeniu.  Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. W razie pytań prosimy o kontakt w konkretnym przypadku.

W przypadku odstąpienia od umowy – zwrócimy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności w tym koszty wysyłki który Państwo opłaciliście, przy czym będzie to najtańszy z kosztów możliwych do wyboru podczas dokonywania zakupu (poza odbiorem osobistym). Zwrotu kosztów dokonamy niezwłocznie i nie później niż 14 dni od dnia w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa do odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy tym samym kanałem jaki został użyty w pierwotnej transakcji.
Zastrzegamy sobie możliwość wstrzymania ze zwrotem płatności do czasu otrzymania przesyłki.

Nie wypożyczamy produktów do „przymierzenia”.
Wedle obowiązującego prawa, klient dokonując zakupu na odległość (poprzez sklep online) ma prawo zapoznać się z produktem, dokładnie w taki sam sposób w jaki mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym.
W przypadku wielu produktów oświetleniowych rozpakowanie, sprawdzenie koloru, materiału, proporcji i innych cech które można stwierdzić w ten sposób nie stanowi problemu. Natomiast montaż a następnie demontaż już obniżyłby wartość produktu. W przypadku wielu produktów: np. kryształowych, po uzbrojeniu lampy już nie sposób rozmontować produktu do oryginalnego stanu.
Klient jest odpowiedzialny wobec sprzedawcy za zmniejszenie wartości produkty w związku z korzystaniem z niej w nieodpowiedni sposób.

Tak, w przypadku większych zamówień. Rabaty na nasze produkty są naliczane automatycznie w zależności od wartości koszyka. W wyjątkowych przypadkach, jeśli wartość zamówienia przekracza kwotę 10 000 PLN, możemy zaproponować dodatkowy upust.

Tak.

Rabaty naliczają się automatycznie, wynoszą one:

Od 600 PLN do 1099 PLN: -3%
Od 1100 PLN do 1599 PLN: -4%
Od 1600 PLN do 2099 PLN: -5%
Od 2100 PLN do 2599 PLN: -6%
Od 2600 PLN do 3099 PLN: -7%
Od 3100 PLN do 3599 PLN: -8%
Od 3600 PLN do 4099 PLN: -9%
Od 4100 PLN do 4599 PLN: -10%
Od 4600 PLN do 5099 PLN: -11%
Od 5100 PLN: -12%

Godziny otwarcia sklepu stacjonarnego:
Poniedziałek – piątek: 10:00 – 16:00
Sobota: 9:00 – 14:00
Tel.: +48 22 300 26 56
tel. kom: +48 696 038 288

Odbiór & wysyłka

Tak, wystarczy wybrać tą formę wysyłki podczas finalizacji zamówienia a następnie oczekiwać od nas informacji, kiedy zamówienie będzie gotowe do odbioru osobistego

Tak, sposób odbioru nie ma wpływu na przysługujące Państwu prawo.

Po złożeniu oraz opłaceniu zamówienia rozpoczniemy proces realizacji. Gdy tylko będziemy wiedzieć kiedy będzie gotowe do odbioru – zostaną Państwo poinformowani o tym mailowo lub telefonicznie.

Adres do odbioru:

Oficjalny Showroom Italux
Rebusowa 3
02-292 Warszawa (Okęcie/Kolonia Opacz)

Poniedziałek – Piątek: 10.00 – 16.00
Sobota: 9.00 – 14:00

Zamówienia mogą Państwo odbierać po otrzymaniu informacji, że zamówienie jest gotowe do odbioru.

Tak jest taka możliwość. Można wybrać kraj przy realizacji zamówienia. Ostateczna kwota wysyłki będzie podana po dokładnym przeliczeniu wagi oraz wielkości opakowań.

W Polsce:
- Odbiór osobisty : 0,00 PLN
- Kurierem GLS: 15,00 PLN
- Kurierem GLS za pobraniem: 20,00 PLN

Od 400 PLN: wysyłka jest darmowa.

Za granicę:
Zależnie od wielkości zamówienia oraz kraju wysyłki. Zapraszamy do angielskiej wersji strony w celu sprawdzenia kosztu wysyłki.

Prosimy o przesłanie zapytania poprzez formularz kontaktowy o koszt wysyłki do Twojego kraju – sprawdzimy ceny oraz wielkość zamówienia oraz poinformujemy o ostatecznym koszcie wysyłki.